Cestuj 2023

Na konci kalendářního roku byly hodiny zeměpisu a jazyka českého u osmáků naplněny přípravami na veletrh „CESTUJ 2023“. Třída se rozdělila na 5 firem – CK NNN (Někdy, Někam, Nějak), CK Podržkoště, CK Javora, CK Šizuna a CK České aeroplány. Každá cestovka měla 3 členy, losem přidělený evropský region a několikero úkolů, jejichž splnění bylo klíčem pro vstup na výše zmíněný veletrh. Bylo zapotřebí jednak vytvořit plakát o regionu s informacemi relevantními pro atraktivitu země, jehož nedílnou součástí byla mapa, a jednak napsat cestopis odehrávající se v přidělené oblasti (každý člen týmu svůj vlastní). No a v neposlední řadě se nachystat na samotný veletrh, kdy jednotlivé cestovní kanceláře musely připravit prezentační stánek.

Každá CK pak měla vymezený čas, aby představila svůj region a nalákala potencionální zákazníky. K tomu využívaly připravený plakát, přidaly informace o zvycích, zajímavostech, svátcích a typických jídlech, z nichž mnohá byla dokonce i připravena. Mohli jsme si tedy pochutnat na slovenských haluškách, vídeňských řízcích, španělských churros, francouzském slaném koláči, makrónkách, italské pizze, anglickém černém čaji s mlékem, belgických wafflích, bramborových plackách, islandských sladkých hrudkách a dalších dobrotách.

Veletrh CESTUJ 2023 jsme zhodnotili jako velice úspěšný. Inspirací a tužeb, kam se podívat vyvstalo mnoho, snad se podaří nějaké uskutečnit. Cestování a radosti z učení zdar!
Kalendář akcí

19.02.2024
Jarní prázdniny
26.02.2024
přednášky Městské policie NJ, 5.-8. A
27.02.2024
Zeměpisná olympiáda, okresní kolo
27.02.2024
Raketa - 6. setkání
28.02.2024
Abeceda peněz -2.A a 4.A
29.02.2024
Galaktická superstar, 1. stupeň
29.02.2024
Galaktická superstar, 2. stupeň
29.02.2024
Galaktická čítárna
05.03.2024
Raketa - 7. setkání
12.03.2024
Raketa - 8. setkání

Projekty školy:

Digitalizujeme školu

ZŠ Galaxie Šablony III

Vybudování odborných učeben na ZŠ Galaxie

ZŠ Galaxie NJ JAK Šablony I

Škola o přírodě v přírodě

Tento projekt je spolufinancován
Státním fondem životního prostředí ČR
na základě rozhodnutí ministra životního prostředí.
Poskytnutí individuální účelové dotace z rozpočtu města Nový Jičín na úhradu režijních nákladů na stravu žáků a dopravu stravy.
Přírodní zahrada jako badatelská dílna.

Vyhledávání