Galakťáci ve florbale opět kralovali

Právě jsme přijeli z okresního finále ve florbale žáků I. stupně základních škol, které se konalo v Odrách. V úvodní skupině jsem se potkali s týmy z Vítkova, Oder, Spálova a Fulneku. Náš tým složený z žáků 3.-5. třídy šlapal od začátku skvěle.

Páťáci jako lídři podporovali mladší kluky, ti zase s úctou přijímali rady starších spoluhráčů. V brance se zaskvěli nejprve Dája, na poslední 3 zápasy jej vystřídal Honza. V poli nedali nikomu nic zadarmo Šimon, Jéňa N., Vojta O., Štěpa, Vojta K., Leo, Jéňa P. a Matěj. Tým fungoval jako náramně promazané soukolí a radost ze hry byla neskutečná. Kluci se hecovali, při chybě se povzbudili a tímto způsobem jsme se pořád zlepšovali a posouvali dál. Ve skupině jsme všechny porazili a pak už nezbývalo než čekat na soupeře do finále. Jako vloni se jim stala ZŠ Jubilejní, která měla opět takřka profesionální tým. Naši kluci však do zápasu nastoupili s obrovským odhodláním a již ve druhé minutě se jim podařilo skórovat. Když potom přišly další 2 góly, odskočili jsme Jubce na 3:0. Zhruba ve druhé třetině zápasu se však protihráčům podařilo snížit na 2:3. V tu chvíli však kluci vydolovali poslední zbytky sil a rychlým sledem dalších 2 gólů upravili konečný výsledek na 5:2. A stali jsme se opět MISTRY okresního finále s postupem do krajského kola. Nejvíce však není vítězství v turnaji, ale skvělá a podporující atmosféra v týmu, chuť čestně vyhrát a obrovská radost, když se to podařilo. Kluci, díky za takovou reprezentaci školy!!!
Kalendář akcí

19.02.2024
Jarní prázdniny
26.02.2024
přednášky Městské policie NJ, 5.-8. A
27.02.2024
Zeměpisná olympiáda, okresní kolo
27.02.2024
Raketa - 6. setkání
28.02.2024
Abeceda peněz -2.A a 4.A
29.02.2024
Galaktická superstar, 1. stupeň
29.02.2024
Galaktická superstar, 2. stupeň
29.02.2024
Galaktická čítárna
05.03.2024
Raketa - 7. setkání
12.03.2024
Raketa - 8. setkání

Projekty školy:

Digitalizujeme školu

ZŠ Galaxie Šablony III

Vybudování odborných učeben na ZŠ Galaxie

ZŠ Galaxie NJ JAK Šablony I

Škola o přírodě v přírodě

Tento projekt je spolufinancován
Státním fondem životního prostředí ČR
na základě rozhodnutí ministra životního prostředí.
Poskytnutí individuální účelové dotace z rozpočtu města Nový Jičín na úhradu režijních nákladů na stravu žáků a dopravu stravy.
Přírodní zahrada jako badatelská dílna.

Vyhledávání