Galakťáci ve florbale opět kralovali

Právě jsme přijeli z okresního finále ve florbale žáků I. stupně základních škol, které se konalo v Odrách. V úvodní skupině jsem se potkali s týmy z Vítkova, Oder, Spálova a Fulneku. Náš tým složený z žáků 3.-5. třídy šlapal od začátku skvěle.

Páťáci jako lídři podporovali mladší kluky, ti zase s úctou přijímali rady starších spoluhráčů. V brance se zaskvěli nejprve Dája, na poslední 3 zápasy jej vystřídal Honza. V poli nedali nikomu nic zadarmo Šimon, Jéňa N., Vojta O., Štěpa, Vojta K., Leo, Jéňa P. a Matěj. Tým fungoval jako náramně promazané soukolí a radost ze hry byla neskutečná. Kluci se hecovali, při chybě se povzbudili a tímto způsobem jsme se pořád zlepšovali a posouvali dál. Ve skupině jsme všechny porazili a pak už nezbývalo než čekat na soupeře do finále. Jako vloni se jim stala ZŠ Jubilejní, která měla opět takřka profesionální tým. Naši kluci však do zápasu nastoupili s obrovským odhodláním a již ve druhé minutě se jim podařilo skórovat. Když potom přišly další 2 góly, odskočili jsme Jubce na 3:0. Zhruba ve druhé třetině zápasu se však protihráčům podařilo snížit na 2:3. V tu chvíli však kluci vydolovali poslední zbytky sil a rychlým sledem dalších 2 gólů upravili konečný výsledek na 5:2. A stali jsme se opět MISTRY okresního finále s postupem do krajského kola. Nejvíce však není vítězství v turnaji, ale skvělá a podporující atmosféra v týmu, chuť čestně vyhrát a obrovská radost, když se to podařilo. Kluci, díky za takovou reprezentaci školy!!!