Beskydské pastorále

Na začátku školního roku jsme se s galaktickými osmáky vydali na adaptační pobyt do Beskyd. Důvodem byla změna třídní učitelky a také změny v kolektivu – 3 žáci odešli na víceleté gymnázium. Ve čtvrtek ráno jsme vyrazili vlakem do Návsí u Jablunkova a pokračovali autobusem na místo startu (na zastávku Horní Lomná Přelač). Zde proběhlo výrazné posilnění, po němž jsme vyrazili směr Muřinkový vrch. Počasí přálo, takže jsme se mohli po dosažení kóty 940 m n.m. dlouho vyhřívat na sluníčku. Pokračovali jsme po hřebeni doprovázeni červenou turistickou značkou na nejvyšší bod našeho putování – Velký Polom. Název kopce odpovídal slovníkovému vysvětlení slova “polom” (= kalamita, porost poškozený polámáním zpravidla vlivem větru). Byli jsme nuceni podlézat, přelézat, přeskakovat, obcházet či jinak překonávat spadlé stromy, což nám ale radost z pobytu venku nemohlo pokazit. Výhledy na Malou Fatru byly úchvatné, na dálku jsme mávali deváťákům, kteří se na ní zrovna pohybovali.
Nocleh jsme měli zajištěn ve srubu u Kamenné chaty, kde jsme večeřeli a snídali. Po zabydlení a krátkém odpočinku jsme vyrazili na průzkum okolí, využili přilehlého hřiště, zašli se občerstvit do chaty…poté nás čekala velká týmová bojovka. Bylo zapotřebí odhalit 40 uprchlých zločinců pohybujících se v okolí chaty ;-). Po této náročné akci byl již nejvyšší čas na večeři. Z rozhledny Tetřev jsme netrpělivě vyhlíželi západ slunce, který byl vskutku hezký. Po té další aktivity na stmelení, poznání se, pobavení….vše bylo zakončeno táborákem a opékáním buřtů.
A tak jak zapadlo, tak i vyšlo…budíček byl brzký, byli jsme za něj odměněni parádními výhledy. V 6 hodin 14 minut jsme zahlédli první paprsky a v 6 hodin 20 minut byla k vidění celá žhavá koule. Vrátili jsme se do pelechů, abychom po dvou hodinách posnídali, sbalili saky paky a vydali se po hřebeni dál. Přes Severku a Skalku jsme sestoupili do Mostů u Jablunkova a protože jsme byli nabiti zážitky, postupovali jsme rychleji, než bylo v plánu. Stihli jsme tedy dřívější spoj a mohli oblažit rodiče naší dřívější přítomností.

Dle bezprostředních reakcí a následných zpětných vazeb považujeme toto beskydské pastorále za vydařené!
Kalendář akcí

11.12.2023
Vystoupení pro seniory - Domov Duha (2. + 4. A)
13.12.2023
Návštěva Dětského domova - 6.A
Návštěva Dětského domova - 6.A
19.12.2023
Vánoční galaktické djembe - Adventní jarmark na náměstí v NJ
23.12.2023
Vánoční prázdniny
15.01.2024
Mauglí, 1.-3. A
21.01.2024
Lyžařský kurz
02.02.2024
Pololetní prázdniny
19.02.2024
Jarní prázdniny
17.03.2024
Koruna Galaxie
28.03.2024
Velikonoční prázdniny

Projekty školy:

Digitalizujeme školu

ZŠ Galaxie Šablony III

Vybudování odborných učeben na ZŠ Galaxie

ZŠ Galaxie NJ JAK Šablony I

Škola o přírodě v přírodě

Tento projekt je spolufinancován
Státním fondem životního prostředí ČR
na základě rozhodnutí ministra životního prostředí.
Poskytnutí individuální účelové dotace z rozpočtu města Nový Jičín na úhradu režijních nákladů na stravu žáků a dopravu stravy.
Přírodní zahrada jako badatelská dílna.

Vyhledávání