Koruna Galaxie – Gírová

Předposlední výlet tohoto ročníku Koruny Galaxie nás zavedl na nejvyšší horu Jablunkovského mezihoří, přes jejíž vrchol prochází evropské rozvodí mezi Odrou a Dunajem. Počasí v Novém Jičíně vůbec nenasvědčovalo tomu, že se kousek od nejvýchodnějšího místa republiky chystá teplý a slunečný den. Mnozí účastníci přijeli oblečeni v několika vrstvách, mezi nimiž nechyběly ani svetry :-). Opalovací krémy  kolovaly z ruky do ruky.

Sešlo se nás 26 (některým to vyšlo letos poprvé) a kupodivu nás nedoprovázel žádný psí společník. Úvodní výšvih kolem sjezdovky nás krásně rozproudil a od rozcestí Studeničný to už byla pohodová procházka. Kochali jsme se výhledy na Malou Fatru, Lysou horu…. U chaty Gírová jsme se lehce občerstvili, abychom plni sil vyrazili do výšky 840 m nad mořskou hladinou. Tady jsme rozdělali oheň, opekli vše možné i nemožné, rozhlédli se do dáli. Scházeli jsme přes Čertův mlýn, kde dle místních pověstí sídlili čarodějnice a čerti. My však žádné nadpřirozené jevy nezaznamenali (až na bosou chůzi mnohých, jež se šířila lavinovým způsobem).

U chaty Studeničná došlo k rozpadu celé skupiny – někteří zvolili občerstvení, jiní chtěli pokračovat – všem vyhovět prostě nelze. Každopádně dolů k výchozímu bodu jsme to všichni stihli před prvními kapkami deště.

 
Kalendář akcí

05.06.2023
Vodácký kurz 9. A - Sázava
10.06.2023
Koruna Galaxie 6. výstup
12.06.2023
Focení tříd
13.06.2023
Výlet 4. A Tošovice
13.06.2023
Řekni drogám ne - přednáška 8., 9. A
13.06.2023
Řekni drogám ne - přednáška 6., 7. A
15.06.2023
Obhajoba závěrečných prací 9. třída
18.06.2023
Škola v přírodě 1.-3. třída
20.06.2023
Výlet 5. A Frenštát
21.06.2023
Výlet 7. A - Brno + noc ve škole

Projekty školy:

ZŠ Galaxie Šablony III

Vybudování odborných učeben na ZŠ Galaxie

ZŠ Galaxie Šablony II

Škola o přírodě v přírodě

Tento projekt je spolufinancován
Státním fondem životního prostředí ČR
na základě rozhodnutí ministra životního prostředí.
Poskytnutí individuální účelové dotace z rozpočtu města Nový Jičín na úhradu režijních nákladů na stravu žáků a dopravu stravy.
Přírodní zahrada jako badatelská dílna.

Vyhledávání