Koruna Galaxie – Gírová

Předposlední výlet tohoto ročníku Koruny Galaxie nás zavedl na nejvyšší horu Jablunkovského mezihoří, přes jejíž vrchol prochází evropské rozvodí mezi Odrou a Dunajem. Počasí v Novém Jičíně vůbec nenasvědčovalo tomu, že se kousek od nejvýchodnějšího místa republiky chystá teplý a slunečný den. Mnozí účastníci přijeli oblečeni v několika vrstvách, mezi nimiž nechyběly ani svetry :-). Opalovací krémy  kolovaly z ruky do ruky.

Sešlo se nás 26 (některým to vyšlo letos poprvé) a kupodivu nás nedoprovázel žádný psí společník. Úvodní výšvih kolem sjezdovky nás krásně rozproudil a od rozcestí Studeničný to už byla pohodová procházka. Kochali jsme se výhledy na Malou Fatru, Lysou horu…. U chaty Gírová jsme se lehce občerstvili, abychom plni sil vyrazili do výšky 840 m nad mořskou hladinou. Tady jsme rozdělali oheň, opekli vše možné i nemožné, rozhlédli se do dáli. Scházeli jsme přes Čertův mlýn, kde dle místních pověstí sídlili čarodějnice a čerti. My však žádné nadpřirozené jevy nezaznamenali (až na bosou chůzi mnohých, jež se šířila lavinovým způsobem).

U chaty Studeničná došlo k rozpadu celé skupiny – někteří zvolili občerstvení, jiní chtěli pokračovat – všem vyhovět prostě nelze. Každopádně dolů k výchozímu bodu jsme to všichni stihli před prvními kapkami deště.

 
Kalendář akcí

22.04.2024
Individuální konzultace 22.-26. 4.
24.04.2024
Hasík - prevence v oblasti požární ochrany a ochrany obyvatelstva, 2. a 6. A
25.04.2024
Knížka pro prvňáčka, 1. A
30.04.2024
4.A - Dopravní hřiště
14.05.2024
Setkání s rodiči
19.05.2024
Koruna Galaxie
19.05.2024
Zájezd do Anglie (19.-25. 5.)
03.06.2024
Školní výlet 2., 3. A (Dětský filmový festival Zlín)
13.06.2024
Obhajoby Závěrečných prací
15.06.2024
Koruna Galaxie

Projekty školy:

Digitalizujeme školu

ZŠ Galaxie Šablony III

Vybudování odborných učeben na ZŠ Galaxie

ZŠ Galaxie NJ JAK Šablony I

Škola o přírodě v přírodě

Tento projekt je spolufinancován
Státním fondem životního prostředí ČR
na základě rozhodnutí ministra životního prostředí.
Poskytnutí individuální účelové dotace z rozpočtu města Nový Jičín na úhradu režijních nákladů na stravu žáků a dopravu stravy.
Přírodní zahrada jako badatelská dílna.

Vyhledávání