Google poezie

Zkoušeli jste někdy napsat báseň podle Googlu? A jde to vůbec? Ovšem, že ano! Přesvědčili nás o tom také žáci 6., 8. a 9. tříd, kteří „skládali“ Google básničky v rámci dílen psaní. Je to víc Google? Je to víc poezie? A je to VŮBEC poezie?
Na poslední otázku odpovíme lehce – ano, poezie to je, protože poezií je vše, co jako poezie prezentujeme a co je jako poezie vnímáno a čteno. Klíčovou roli při tvorbě Google básní hraje „našeptávač“. Ten známe všichni – chceme něco vyhledat a Google nám během psaní do vyhledávacího řádku nabízí možná dokončení. Podsouvá nám, o co bychom mohli mít zájem. No a když se pak vyberou a přepíší nabízené možnosti, hurá, Google básnička je na světě! Autorovi zbývá poslední krok – jednotlivé verše nějak uchopit, spojit, zcelit, dát jim tvar a rámec – a to vše pomocí nadpisu. Je to pořádný oříšek.
Pro mnohé žáky to byly první autorské básně v životě. Povedly se jim? My si myslíme, že ano! Nu, však posuďte sami!
Kalendář akcí

11.12.2023
Vystoupení pro seniory - Domov Duha (2. + 4. A)
13.12.2023
Návštěva Dětského domova - 6.A
Návštěva Dětského domova - 6.A
19.12.2023
Vánoční galaktické djembe - Adventní jarmark na náměstí v NJ
23.12.2023
Vánoční prázdniny
15.01.2024
Mauglí, 1.-3. A
21.01.2024
Lyžařský kurz
02.02.2024
Pololetní prázdniny
19.02.2024
Jarní prázdniny
17.03.2024
Koruna Galaxie
28.03.2024
Velikonoční prázdniny

Projekty školy:

Digitalizujeme školu

ZŠ Galaxie Šablony III

Vybudování odborných učeben na ZŠ Galaxie

ZŠ Galaxie NJ JAK Šablony I

Škola o přírodě v přírodě

Tento projekt je spolufinancován
Státním fondem životního prostředí ČR
na základě rozhodnutí ministra životního prostředí.
Poskytnutí individuální účelové dotace z rozpočtu města Nový Jičín na úhradu režijních nákladů na stravu žáků a dopravu stravy.
Přírodní zahrada jako badatelská dílna.

Vyhledávání