Anglická výtvarka – 3D kreslení

Že se osmáci těžkých výzev nebojí, to my ve škole všichni dobře víme. Ale když si v anglické výtvarce přáli vyzkoušet si 3D kreslení, byla to výzva nejen pro ně, ale i pro paní učitelku :-).

Nejprve jsme museli prozkoumat návod, jak se vlastně takový 3D pohled kreslí. Chvilku jsme se trápili s překladem anglického textu, leč díky návodným obrázkům to bylo o něco jednodušší. Pak už se s velkou chutí všichni vrhli do tvoření. Tužky lítaly po papíře, gumovalo se a opravovalo, každou chvíli se třídou ozvalo mezi zuby zavrčení, že to nejde… ale to by nebyli naši osmáci, aby se vzdali! Celý měsíc se trápili a jejich vytrvalost přinesla ovoce. Výkresy se neskutečně povedly a kdybyste viděli tu hrdost v jejich očích, že to dokázali!!! Zkrátka klobouk dolů.
No a co myslíte? Příště něco lehčího? Tak to ani náhodou!!! Kreslíme lidské tělo – zatím jsme ve fázi studií pohybu a náčrtů, ale po Vánocích se těšte!
A jak vidí anglickou výtvarku třeba Tadeáš?
One day at the beginning of October, our art teacher came to the class and handed out assignments in English. The task was clear – draw the city from a helicopter view or view from the ground. For some of us it was a problem to translate at all, the others did not understand, how to do it. After a whole month of hard work the projects are finished and we are proud of our artworks.

Tadeáš Svojanovský

 

 

 
Kalendář akcí

28.09.2023
Státní svátek
29.09.2023
Ředitelské volno
05.10.2023
Listování, 2. stupeň
05.10.2023
Program na zámku - herbář, 7. A
09.10.2023
Jazykový pobyt 3.-5. třída
11.10.2023
Jazykový pobyt 6.-9. třída
15.10.2023
Koruna Galaxie
23.10.2023
Dopravní hřiště, 4. A
26.10.2023
Podzimní prázdniny
12.11.2023
Koruna Galaxie

Projekty školy:

Digitalizujeme školu

ZŠ Galaxie Šablony III

Vybudování odborných učeben na ZŠ Galaxie

ZŠ Galaxie Šablony II

Škola o přírodě v přírodě

Tento projekt je spolufinancován
Státním fondem životního prostředí ČR
na základě rozhodnutí ministra životního prostředí.
Poskytnutí individuální účelové dotace z rozpočtu města Nový Jičín na úhradu režijních nákladů na stravu žáků a dopravu stravy.
Přírodní zahrada jako badatelská dílna.

Vyhledávání