Jazykový pobyt

Jako již tradičně jsme i tentokrát zahájili jazykový pobyt s třídami prvního stupně. Těšili jsme se babímu léta a tak nám šla práce moc dobře od ruky. 3. A nás při prezentaci příjemně pobavila pohádkou o červené řepě. 4. A předváděla rozhovor se známou fotbalovou celebritou, chystala se typická britská snídaně a nakonec jsme si uvařili zeleninovou polévku dle speciálního receptu. 5. A podala skvělý výkon při scéně prakticky zaměřené na letecké cestování. Stihli jsme i opéct buřty, což se všem velmi líbilo. A tak se děti k rodičům převážně spokojené, s pocitem úspěšného zakončení pobytu.
Přemýšleli jsme, jak dětem z stupně dva a kousek dne druhého zaměřeného na anglický jazyk, co nejvíce zpříjemnit a řešení bylo nasnadě. Děti odpovídaly již před pobytem na dvě otázky: 1. Zpracování jakého tématu by vás nejvíce bavilo? 2. Jakým způsobem byste chtěli podat výstup vaší práce? Zvítězila témata nové technologie, zpravodajství a zvířecí říše. Děti toužily mít možnost volby ve formě prezentace. Mimo jiné se mezi výherní formy prezentace dostala reportáž a tak jsme trénovali již první večer. Děti zkoušely od svého parťáka vyzvědět pikantní informace. Inspirační
rozhovor nám předvedla Míša s Františkem a všechny svou poloimprovizací dobře pobavili a pak přišla řada na děti. Dle odpovědi, samozřejmě, že často velmi vtipných, jsme my ostatní hádali, o kom že dané informace jsou. Po vysokém pracovním nasazení druhého dne jsme si večer společně pouštěli všechny prezentace. Některé byly velmi vtipné, jiné poučné. Všechny výstupy měly vysokou úroveň a podle zpětné vazby každého z účastníků byla i tato skupina spokojena s průběhem celého pobytu. A přesně to je hlavní silou i do dalších ročníků.

 
Kalendář akcí

19.02.2024
Jarní prázdniny
26.02.2024
přednášky Městské policie NJ, 5.-8. A
27.02.2024
Zeměpisná olympiáda, okresní kolo
27.02.2024
Raketa - 6. setkání
28.02.2024
Abeceda peněz -2.A a 4.A
29.02.2024
Galaktická superstar, 1. stupeň
29.02.2024
Galaktická superstar, 2. stupeň
29.02.2024
Galaktická čítárna
05.03.2024
Raketa - 7. setkání
12.03.2024
Raketa - 8. setkání

Projekty školy:

Digitalizujeme školu

ZŠ Galaxie Šablony III

Vybudování odborných učeben na ZŠ Galaxie

ZŠ Galaxie NJ JAK Šablony I

Škola o přírodě v přírodě

Tento projekt je spolufinancován
Státním fondem životního prostředí ČR
na základě rozhodnutí ministra životního prostředí.
Poskytnutí individuální účelové dotace z rozpočtu města Nový Jičín na úhradu režijních nákladů na stravu žáků a dopravu stravy.
Přírodní zahrada jako badatelská dílna.

Vyhledávání