Jazykový pobyt

Jako již tradičně jsme i tentokrát zahájili jazykový pobyt s třídami prvního stupně. Těšili jsme se babímu léta a tak nám šla práce moc dobře od ruky. 3. A nás při prezentaci příjemně pobavila pohádkou o červené řepě. 4. A předváděla rozhovor se známou fotbalovou celebritou, chystala se typická britská snídaně a nakonec jsme si uvařili zeleninovou polévku dle speciálního receptu. 5. A podala skvělý výkon při scéně prakticky zaměřené na letecké cestování. Stihli jsme i opéct buřty, což se všem velmi líbilo. A tak se děti k rodičům převážně spokojené, s pocitem úspěšného zakončení pobytu.
Přemýšleli jsme, jak dětem z stupně dva a kousek dne druhého zaměřeného na anglický jazyk, co nejvíce zpříjemnit a řešení bylo nasnadě. Děti odpovídaly již před pobytem na dvě otázky: 1. Zpracování jakého tématu by vás nejvíce bavilo? 2. Jakým způsobem byste chtěli podat výstup vaší práce? Zvítězila témata nové technologie, zpravodajství a zvířecí říše. Děti toužily mít možnost volby ve formě prezentace. Mimo jiné se mezi výherní formy prezentace dostala reportáž a tak jsme trénovali již první večer. Děti zkoušely od svého parťáka vyzvědět pikantní informace. Inspirační
rozhovor nám předvedla Míša s Františkem a všechny svou poloimprovizací dobře pobavili a pak přišla řada na děti. Dle odpovědi, samozřejmě, že často velmi vtipných, jsme my ostatní hádali, o kom že dané informace jsou. Po vysokém pracovním nasazení druhého dne jsme si večer společně pouštěli všechny prezentace. Některé byly velmi vtipné, jiné poučné. Všechny výstupy měly vysokou úroveň a podle zpětné vazby každého z účastníků byla i tato skupina spokojena s průběhem celého pobytu. A přesně to je hlavní silou i do dalších ročníků.

 
Vyhledávání

Kalendář akcí

14.06.2024
Ukliď si svou Galaxii, 4.-9. A
14.06.2024
Jak uspět na SŠ, 9. A
15.06.2024
Koruna Galaxie
17.06.2024
Výlet 7.A
17.06.2024
Škola v přírodě 1.-3. třída (17.-21. 6.)
17.06.2024
Výlet 8. A
17.06.2024
Turistický výlet 9.A (17.-19. 6.)
17.06.2024
Obhajoby závěrečných prezentací, 5. A
17.06.2024
Výlet 6. A - Bratislava
18.06.2024
Třídní výlet s přespáním 5.A

Projekty školy:

Digitalizujeme školu

Vybudování odborných učeben na ZŠ Galaxie

ZŠ Galaxie NJ JAK Šablony I

Poskytnutí individuální účelové dotace z rozpočtu města Nový Jičín na úhradu režijních nákladů na stravu žáků a dopravu stravy.