Výlet 1. a 2. třídy na Starý Jičín

Celé čtvrteční dopoledne se děti těšily na výlet, odpočítávaly každou minutu do doby, kdy jsme měli sraz na náměstí ve Starém Jičíně.

Na náměstí dorazili všichni – kromě paních učitelek od prvňáčků i druháčků…. Paní družinářka Šárinka po chvíli dorazila za dětmi se strašlivou zprávou – paní učitelky byly cestou na hrad očarovány a uneseny zlým drakem. Ten je uvěznil ve věži a děti musely splnit pět úkolů, aby své paní učitelky zachránily.  Děti se statečně vrhly do zachraňování, protože o své paní učitelky nechtěly přijít.

Po cestě na hrad řešily v týmech docela zapeklité záhady a za jejich vyřešení získaly zlaté klíče, které u rytíře vyměnily za pergamen. Ten prolomil zakletí a paní učitelky byly vysvobozeny! Stateční zachránci byli neoblomní a nezlákal je ani rytíř, který je nabádal, aby si vysvobození rozmyslely.

Myslíte, že to byla jen hra? Kdo ví…. Každopádně se nám podařilo vyfotit na nebi  dvouhlavého draka, které po prolomení zakletí vztekle kroužil nad hradní věží.

Večer jsme si užili opékání špekáčků, střílení z kuše a prohlídku hradu s výkladem přímo od hradního pána. Další zkouškou odvahy bylo přespání ve věži – zvládli jsme to na výbornou! No a ráno hned po snídani jsme chvíli plnili úkoly a pak se vydali na zpáteční cestu do školy. Výlet se skvěle vydařil a my už teď přemýšlíme, který hrad se vydáme dobýt příští rok.
 
Kalendář akcí

28.09.2023
Státní svátek
29.09.2023
Ředitelské volno
05.10.2023
Listování, 2. stupeň
05.10.2023
Program na zámku - herbář, 7. A
09.10.2023
Jazykový pobyt 3.-5. třída
11.10.2023
Jazykový pobyt 6.-9. třída
15.10.2023
Koruna Galaxie
23.10.2023
Dopravní hřiště, 4. A
26.10.2023
Podzimní prázdniny
12.11.2023
Koruna Galaxie

Projekty školy:

Digitalizujeme školu

ZŠ Galaxie Šablony III

Vybudování odborných učeben na ZŠ Galaxie

ZŠ Galaxie Šablony II

Škola o přírodě v přírodě

Tento projekt je spolufinancován
Státním fondem životního prostředí ČR
na základě rozhodnutí ministra životního prostředí.
Poskytnutí individuální účelové dotace z rozpočtu města Nový Jičín na úhradu režijních nákladů na stravu žáků a dopravu stravy.
Přírodní zahrada jako badatelská dílna.

Vyhledávání