Mc Donald´s cup – postup do krajského kola

V pátek 6. 5. 2022 se výběr kluků z 1.-3. třídy naší školy zúčastnil okresního finále fotbalového turnaje Mc Donald´s cup. Klání se konalo ve sportovním areálu při ZŠ Bartošovice a 12 kluků z naší malé školy na něj odjíždělo ukázat bojovnost skrytou v jejich srdcích. První zápas se ZŠ Studénka jsme zvládli na jedničku a po vítězství 8:1 jsme úspěšně vstoupili do turnaje. Následný 1. poločas se ZŠ Alšova Kopřivnice jsme ale lehce podcenili a do 2. poločasu jsme nastupovali s 2 gólovým mankem 1:3. A tady to poprvé přišlo – družstvo se semklo a kluci začali bojovat jako lvi. Běhali, vyhrávali osobní souboje, byli prostě všude. Brzy jsme dali kontaktní gól a to nás ještě více nakoplo. Konečná výhra 4:3 nás posunula do dalšího zápasu se ZŠ Jeseník. Kluci pokračovali ve skvělém výkonu a brzy jsme vedli zaslouženým náskokem, který jsme dotáhli do vítězného konce. Poslední zápas se ZŠ Bartošovice byl souboj zatím neporažených týmů. Naštěstí nás nezaskočil první gól v naší síti a okamžitě jsme vyrovnali. Bojovnost byla zpět. Poté již kluci nepovolili ani kousek a zvyšovali náskok krůček po krůčku. Výsledné skóre 7:4 nás posunulo k postupu do krajského kola. Pojedeme 10. 5. 2022 do Ostravy a nedáme se!