Expedice Praděd

Naši sedmáci a osmáci zahájili letošní školní rok výpravou na nejvyšší horu Moravy.

Ve čtvrtek 2. 9. nás čekala téměř 9 km trasa z Karlových Studánek na vrchol Pradědu s převýšením přes 700 metrů. Vody v údolí Bílé Opavy bylo opravdu hodně, tak jsme zvolili bezpečnější modrou trasu, která i tak skýtala řadu terénních i přírodních překvapení. Nejprve jsme se však na výstupu postupy posilnili v Karlově Studánce. Praděd byl ozářen sluníčkem, který jsme si osvojili i při jeho západu. Večer byl ve znamení třídních programů (se kterými jsme pokračovali i další den). Ráno jsme si mnozí přivstali a přivítali páteční den pohledem na čarovný východ. I samotný nocleh na vysílači byl prima zážitkem, jen páteční výhledy nám zhatil mrak, který se na Pradědu usadil a ne a ne odlétnout. V pátek jsme si cestou na Švýcárnu zazpívali naši novou galaktickou hymnu, užili si třídní programy a po borůvkových knedlících, výpečcích se zelím či kuřátku jsme zahájili sestup do sedla Videlský kříž, kde nás čekal autobus. Počasí nám oba dva dny přálo, nálada byla více než dobrá a všichni turisti všechny nástrahy zdárně zdolali.

 
Kalendář akcí

28.09.2023
Státní svátek
29.09.2023
Ředitelské volno
05.10.2023
Listování, 2. stupeň
05.10.2023
Program na zámku - herbář, 7. A
09.10.2023
Jazykový pobyt 3.-5. třída
11.10.2023
Jazykový pobyt 6.-9. třída
15.10.2023
Koruna Galaxie
23.10.2023
Dopravní hřiště, 4. A
26.10.2023
Podzimní prázdniny
12.11.2023
Koruna Galaxie

Projekty školy:

Digitalizujeme školu

ZŠ Galaxie Šablony III

Vybudování odborných učeben na ZŠ Galaxie

ZŠ Galaxie Šablony II

Škola o přírodě v přírodě

Tento projekt je spolufinancován
Státním fondem životního prostředí ČR
na základě rozhodnutí ministra životního prostředí.
Poskytnutí individuální účelové dotace z rozpočtu města Nový Jičín na úhradu režijních nákladů na stravu žáků a dopravu stravy.
Přírodní zahrada jako badatelská dílna.

Vyhledávání