Psí dny

Počasí, že by psa nevyhnal? Nálada pod psa? Tak to ani náhodou!!!! V pondělí 24. května nám krásně svítilo sluníčko a do naší školy zavítali tři chlupáči v doprovodu své majitelky, paní Květoslavy Valušové.

Návštěva vzbudila nadšení v celé Galaxii, ale největší radost měli prvňáčci, protože čtyřnohá návštěva mířila přímo do jejich třídy. S paní Květou si děti povídaly o různých psích plemenech, stavbě psího těla, péči a výcviku čtyřnohého psího mazlíčka. Děti měly možnost prohlédnout si výcvikové a chovatelské pomůcky, obdivovaly diplomy, medaile a poháry, které psi paní Valušové získali za svou šikovnost na závodech a výstavách. Poté, co prvňáčci získali hromadu informací, jsme se všichni přesunuli ven na školní hřiště, kde nás čekala ukázka výcviku. Pejsci ukázali nejen výbornou poslušnost, ale také předvedli, jak mají citlivý nos při stopování – velice rychle dokázali nejen najít a označit ztracenou věc, ale bez zaváhání našli i “ztraceného” člověka. No a po práci zbyl ještě i čas na mazlení. Chlupáči jsou na dětskou pozornost zvyklí a tak se trpělivě nechali hladit a obdivovat. Ale protože každý pes takový být nemusí, paní Valušová dala prvňáčkům spoustu užitečných rad, jak se bezpečně chovat při setkání s neznámým psem.

Psí den jsme si všichni náramně užili a už se těšíme na další brzké setkání.

 

 
Kalendář akcí

28.03.2023
Plavání 1.-4. třída
29.03.2023
Velikonoční tvoření
03.04.2023
Velikonoční program 2.+3. třída
03.04.2023
Velikonoční program 4.+5. třída
04.04.2023
Plavání 1.-4. třída
04.04.2023
Velikonoční galaktické djembe na náměstí
11.04.2023
Plavání 1.-4. třída
18.04.2023
Zápis do 1. ročníku ZŠ
20.04.2023
Projekt sebedůvěry_holky 8.A
20.04.2023
Projekt sebedůvěry_holky 7.A

Projekty školy:

ZŠ Galaxie Šablony III

Vybudování odborných učeben na ZŠ Galaxie

ZŠ Galaxie Šablony II

Škola o přírodě v přírodě

Tento projekt je spolufinancován
Státním fondem životního prostředí ČR
na základě rozhodnutí ministra životního prostředí.
Poskytnutí individuální účelové dotace z rozpočtu města Nový Jičín na úhradu režijních nákladů na stravu žáků a dopravu stravy.
Přírodní zahrada jako badatelská dílna.

Vyhledávání