Psí dny

Počasí, že by psa nevyhnal? Nálada pod psa? Tak to ani náhodou!!!! V pondělí 24. května nám krásně svítilo sluníčko a do naší školy zavítali tři chlupáči v doprovodu své majitelky, paní Květoslavy Valušové.

Návštěva vzbudila nadšení v celé Galaxii, ale největší radost měli prvňáčci, protože čtyřnohá návštěva mířila přímo do jejich třídy. S paní Květou si děti povídaly o různých psích plemenech, stavbě psího těla, péči a výcviku čtyřnohého psího mazlíčka. Děti měly možnost prohlédnout si výcvikové a chovatelské pomůcky, obdivovaly diplomy, medaile a poháry, které psi paní Valušové získali za svou šikovnost na závodech a výstavách. Poté, co prvňáčci získali hromadu informací, jsme se všichni přesunuli ven na školní hřiště, kde nás čekala ukázka výcviku. Pejsci ukázali nejen výbornou poslušnost, ale také předvedli, jak mají citlivý nos při stopování – velice rychle dokázali nejen najít a označit ztracenou věc, ale bez zaváhání našli i “ztraceného” člověka. No a po práci zbyl ještě i čas na mazlení. Chlupáči jsou na dětskou pozornost zvyklí a tak se trpělivě nechali hladit a obdivovat. Ale protože každý pes takový být nemusí, paní Valušová dala prvňáčkům spoustu užitečných rad, jak se bezpečně chovat při setkání s neznámým psem.

Psí den jsme si všichni náramně užili a už se těšíme na další brzké setkání.

 

 
Kalendář akcí

27.11.2022
Koruna Galaxie 2. výstup
28.11.2022
Bruslení 3. A
30.11.2022
Bruslení 5. A
30.11.2022
Bruslení 1. + 2. A
30.11.2022
Vánoční jarmark od 16.00 hod
07.12.2022
Praktické dny 7. A
08.12.2022
Praktické dny 7. A
09.12.2022
Bruslení 4. A
12.12.2022
Vánoční galaktické djembe
16.12.2022
Bruslení 4. A

Projekty školy:

ZŠ Galaxie Šablony III

Vybudování odborných učeben na ZŠ Galaxie

ZŠ Galaxie Šablony II

Škola o přírodě v přírodě

Tento projekt je spolufinancován
Státním fondem životního prostředí ČR
na základě rozhodnutí ministra životního prostředí.
Poskytnutí individuální účelové dotace z rozpočtu města Nový Jičín na úhradu režijních nákladů na stravu žáků a dopravu stravy.
Přírodní zahrada jako badatelská dílna.

Vyhledávání