Badatelská výuka v 6. A

V úterý 11. května se šesťáci jako správní objevitelé přírody vydali prozkoumat detailněji, jaké rostliny se teď vyskytují a jací bezobratlí živočichové žijí na naší školní zahradě a v přilehlém okolí.

V týmech si připravili svůj badatelský protokol, kde si naformulovali otázky, které je napadají a zapsali své hypotézy. K dispozici všechny skupiny dostaly celou řadu pomůcek pro experimentování v přírodě jako je smýkací síť na odlov hmyzu, krabičky s lupou, lupy, exhaustory. K poznávání rostlin, hmyzu a jiných drobných bezobratlých měli průzkumníci několik klíčů k jejich určování a také jsme využívali aplikaci Plantnet pro určování rostlin, kterou jsme si stáhli do mobilu.

A co vše jsme objevili? Spoustu mravenců, pavouků, komára, lumka, žížaly, hlemýždě zahradního a taky se nám podařilo ulovit běláska zelného a pořádně si všechny tyto úlovky prohlédnout pod lupou. Z rostlin se tu hojně vyskytovaly v tuto dobu samozřejmě pampelišky, ale objevili jsme také pomněnky, kopřivy, hluchavku skvrnitou a kostival lékařský.

Pozorování jsme zakončili prezentováním našich objevů a přečtením záznamů o našich zjištěních. Ve čtvrtek jsme v tvůrčích činnostech kreslili jednoho z pozorovaných živočichů, kterého jsme si vybrali  nebo jsme si vyrobili vlastní klíč na poznávání hmyzu, čímž jsme celou tuto badatelskou výuku v naší školní zahradě uzavřeli.
Kalendář akcí

28.09.2023
Státní svátek
29.09.2023
Ředitelské volno
05.10.2023
Listování, 2. stupeň
05.10.2023
Program na zámku - herbář, 7. A
09.10.2023
Jazykový pobyt 3.-5. třída
11.10.2023
Jazykový pobyt 6.-9. třída
15.10.2023
Koruna Galaxie
23.10.2023
Dopravní hřiště, 4. A
26.10.2023
Podzimní prázdniny
12.11.2023
Koruna Galaxie

Projekty školy:

Digitalizujeme školu

ZŠ Galaxie Šablony III

Vybudování odborných učeben na ZŠ Galaxie

ZŠ Galaxie Šablony II

Škola o přírodě v přírodě

Tento projekt je spolufinancován
Státním fondem životního prostředí ČR
na základě rozhodnutí ministra životního prostředí.
Poskytnutí individuální účelové dotace z rozpočtu města Nový Jičín na úhradu režijních nákladů na stravu žáků a dopravu stravy.
Přírodní zahrada jako badatelská dílna.

Vyhledávání