Jazykový pobyt

Začátkem října jsme využili podzimních slunečných dnů a uskutečnili jsme tradiční jazykový pobyt žáků ZŠ Galaxie na Moravici. Pobytu se poprvé účastnili nejen třeťáci, ale bylo to nové také pro čtvrťáky, kterým jejich první jazykový pobyt v loňském školním roce zkazilo zavření škol kvůli koronaviru.

Děti si zažily každodenní komunikaci v angličtině, různé tvoření, anglické hry a divadlo, řádění venku a zvládly se přitom naučit spoustu nových věcí. Třeťáci si procvičili barvy a čísla, čtvrťáky potrápila abeceda a spelling, páťáci se zabývali tématem cestování. Vyzkoušet si angličtinu přímo v praxi je určitě cenná zkušenost, která se bude našim dětem v budoucnu hodit.

Také žáci 2. stupně vyjeli mimo Nový Jičín, aby vyměnili klasickou školní výuku za pár dní v přírodě s angličtinou. Spojovalo je téma venkova a přírody a díky krásnému počasí si všeho dosytosti užili. Na čerstvém vzduchu trávili nejen chvilky volna, ale i značnou část výukových aktivit. Příjemným zpestřením a výrazným obohacením komunikačních dovedností žáků byla přítomnost rodilého mluvčího, který vedl část jejich výuky.

 

 
Kalendář akcí

20.10.2021
Bruslení 4., 5. A
22.10.2021
Bruslení 1., 2., 3. A
24.10.2021
Koruna Galaxie - Vsacký Cáb
26.10.2021
Tajuplný Laudonův dům - 4.A
27.10.2021
Podzimní prázdniny
03.11.2021
Bruslení 4.,5. A
05.11.2021
Bruslení 1., 2., 3. A

Projekty školy:

Vybudování odborných učeben na ZŠ Galaxie

ZŠ Galaxie Šablony II

Škola o přírodě v přírodě

Tento projekt je spolufinancován
Státním fondem životního prostředí ČR
na základě rozhodnutí ministra životního prostředí.
Poskytnutí individuální účelové dotace z rozpočtu města Nový Jičín na úhradu režijních nákladů na stravu žáků a dopravu stravy.
Přírodní zahrada jako badatelská dílna.

Vyhledávání