Jazykový pobyt

Začátkem října jsme využili podzimních slunečných dnů a uskutečnili jsme tradiční jazykový pobyt žáků ZŠ Galaxie na Moravici. Pobytu se poprvé účastnili nejen třeťáci, ale bylo to nové také pro čtvrťáky, kterým jejich první jazykový pobyt v loňském školním roce zkazilo zavření škol kvůli koronaviru.

Děti si zažily každodenní komunikaci v angličtině, různé tvoření, anglické hry a divadlo, řádění venku a zvládly se přitom naučit spoustu nových věcí. Třeťáci si procvičili barvy a čísla, čtvrťáky potrápila abeceda a spelling, páťáci se zabývali tématem cestování. Vyzkoušet si angličtinu přímo v praxi je určitě cenná zkušenost, která se bude našim dětem v budoucnu hodit.

Také žáci 2. stupně vyjeli mimo Nový Jičín, aby vyměnili klasickou školní výuku za pár dní v přírodě s angličtinou. Spojovalo je téma venkova a přírody a díky krásnému počasí si všeho dosytosti užili. Na čerstvém vzduchu trávili nejen chvilky volna, ale i značnou část výukových aktivit. Příjemným zpestřením a výrazným obohacením komunikačních dovedností žáků byla přítomnost rodilého mluvčího, který vedl část jejich výuky.

 

 
Kalendář akcí

28.09.2023
Státní svátek
29.09.2023
Ředitelské volno
05.10.2023
Listování, 2. stupeň
05.10.2023
Program na zámku - herbář, 7. A
09.10.2023
Jazykový pobyt 3.-5. třída
11.10.2023
Jazykový pobyt 6.-9. třída
15.10.2023
Koruna Galaxie
23.10.2023
Dopravní hřiště, 4. A
26.10.2023
Podzimní prázdniny
12.11.2023
Koruna Galaxie

Projekty školy:

Digitalizujeme školu

ZŠ Galaxie Šablony III

Vybudování odborných učeben na ZŠ Galaxie

ZŠ Galaxie Šablony II

Škola o přírodě v přírodě

Tento projekt je spolufinancován
Státním fondem životního prostředí ČR
na základě rozhodnutí ministra životního prostředí.
Poskytnutí individuální účelové dotace z rozpočtu města Nový Jičín na úhradu režijních nákladů na stravu žáků a dopravu stravy.
Přírodní zahrada jako badatelská dílna.

Vyhledávání