DEN NA HOUBY

V den, kdy jsou všechny základní školy v Novém Jičíně dále na popud ministra zdravotnictví vyhlášeny ředitelské volno, využívají galaktičtí třeťáci Den na houby :-). Žáci s nadšením pracovníků ve čtyřech skupinách (objevitelé, hudebníci, divadelníci, písaři) na téma houby.

Práce bylo mnoho – seznámit se s textem písně z muzikálu Ať žijí duchovní Žampiony nadívané, které používají doplnit svůj původní recept, vytvořit nápaditý atlas hub s novými objevy, připravit autorské divadlo na téma otrava jedovaté houbou, zahrát si houbové pexeso a další další aktivity udělat s tématem. Všechny děti v týmech výborně spolupracují a “Den na houby” si prožijí své kamarády ve škole.

 

Kalendář akcí

26.10.2020
Prodloužené podzimní prázdniny
03.11.2020
Den otevřených dveří - dle situace
23.12.2020
Vánoční prázdniny 23.12.2020 - 3.1.2021
29.01.2021
Pololetní prázdniny - 29.1.2021

Projekty školy:

ZŠ Galaxie Šablony II

Škola o přírodě v přírodě

Tento projekt je spolufinancován
Státním fondem životního prostředí ČR
na základě rozhodnutí ministra životního prostředí.
Poskytnutí individuální účelové dotace z rozpočtu města Nový Jičín na úhradu režijních nákladů na stravu žáků a dopravu stravy.
Přírodní zahrada jako badatelská dílna.

Vyhledávání