SEDMÁCI NA LYSÉ

Protože na konci loňského školního roku nám školní výlet zhatil koronavirus, vyrazili jsme na nejvyšší beskydský vrchol hned v prvním zářijovém týdnu. Posilněni výtečnou zmrzlinou od „Chorvata“ jedeme 1 autobusem a 2 vlaky do Ostravice. Z ní poté, co se v místní jednotě doplňují zásoby, jiní se posilňují před dlouhou cestou (v kurzu jsou zejména chipsy), další přicházejí na to, co všechno zapomněli, a jeden si čte, vyrážíme ve 14:05 po červené turistické značce do výšky 1323 m nm

Po mnoha zastávkách (jídlo, pití, sladkosti, puchýře, doplnění bandasek, odpočinek, přelepení puchýřů, jídlo, sladkosti… a znovu dokolečka dokola) docházíme v 17:20 na vrchol Lysé hory! Po mnoha a mnoha nezbytných fotografiích se jdeme ubytovat do chaty Desítka a následně najíst do chaty Maraton. Od 19 již u obelisku pozorujeme západ slunce (19:25), jenž je vskutku monumentální. 

Společná zábava, pozdní večerka a dobrovolný nástup na východ slunce (budíček 5:45). Je nám opět dopřána pompézní pohledaná, jíž se účastní všichni bez výjimky. Po snídani balíme a přes Malchora, Ivančenu sestupujeme Malenovickým kotlem k Dřevjance U Zbuja, kde máme domluven oběd.

S plnými břichy se přesouváme k lanovému parku Opičárna, kde na nás čeká trasa Šimpanz. Tedy 46 speciálně organizovaných překážek v sedmimetrové výšce zakončené 50 m sjezdem. Ještě kofola ve Sluníčku a kruh se postupně uzavírají. Kvůli zpoždění Českých drah nám ve Frýdku-Místku ujíždí autobus na Novém Jičíně. Ovšem jako zkušení horalové, kdo ještě více posiluje nové silné zážitky, nepropadá panice a splínu, počká si 90 minut na autobus další, ale je ve 20:46 vrhá do náručí čekajících rodičů.

Horám zdar!

 

 
Kalendář akcí

22.04.2024
Individuální konzultace 22.-26. 4.
25.04.2024
Knížka pro prvňáčka, 1. A
30.04.2024
4.A - Dopravní hřiště
30.04.2024
Hasík - prevence v oblasti požární ochrany a ochrany obyvatelstva, 2. a 6. A
14.05.2024
Setkání s rodiči
19.05.2024
Koruna Galaxie
19.05.2024
Zájezd do Anglie (19.-25. 5.)
03.06.2024
Školní výlet 2., 3. A (Dětský filmový festival Zlín)
13.06.2024
Obhajoby Závěrečných prací
15.06.2024
Koruna Galaxie

Projekty školy:

Digitalizujeme školu

ZŠ Galaxie Šablony III

Vybudování odborných učeben na ZŠ Galaxie

ZŠ Galaxie NJ JAK Šablony I

Škola o přírodě v přírodě

Tento projekt je spolufinancován
Státním fondem životního prostředí ČR
na základě rozhodnutí ministra životního prostředí.
Poskytnutí individuální účelové dotace z rozpočtu města Nový Jičín na úhradu režijních nákladů na stravu žáků a dopravu stravy.
Přírodní zahrada jako badatelská dílna.

Vyhledávání